Викладацький склад кафедри кримінального права та правосуддя
Коломієць Наталія Володимирівна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри, професор кафедри.
У 2007 році закінчила Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого (нині — Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого») за спеціальністю «Правознавство». У 2012 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему: «Застосування кримінально-виконавчого законодавства до осіб, засуджених за злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів» за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. У 2015 році отримала вчене звання доцента.
У 2018 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук на тему: «Заохочення в кримінально-виконавчому праві: теоретичні засади та практика застосування» за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.
Є автором більше 150 наукових і навчально-методичних праць. Серед яких дві монографії: «Кримінально-виконавча характеристика наркозалежних осіб в умовах позбавлення волі», «Заохочення у кримінально-виконавчому: теоретико-прикладний аспект». Викладає курс навчальних дисциплін: «Кримінальне право»; «Кримінально-виконавче право»; «Проблеми виконання покарань за кримінальним законодавством України»; «Актуальні проблеми кваліфікації злочинів у службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг»; «Проблеми застосування Європейського суду з прав людини у кримінальному судочинстві України».
Коло наукових інтересів: кримінально-виконавчі засади виконання й відбування покарань.
Сенченко Надія Миколаївна, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри.
У 1989 р. закінчила Чернігівський юридичний технікум, у 1996 р. – Харківську юридичну академію ім. Я.Мудрого (нині — Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого») за спеціальністю “Правознавство” і отримала кваліфікацію юриста.
Автор понад 100 наукових і навчально-методичних праць. У 2013 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему „Кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру”.
Викладає курс навчальних дисциплін: «Кримінальне процесуальне право»; «Проблеми теорії доказів у кримінальному провадженні».
Осипенко Іван Петрович, старший викладач кафедри.
У 1970 році закінчив Київський радіо-механічний технікум, у 1978 році – Київський політехнічний інститут, у 1978 році – Київську вищу школу МВС СРСР. Є автором більше 70 наукових і навчально-методичних праць, зокрема навчально-методичного посібника «Обшук і виїмка (тайники та способи їх виявлення)», співавтором навчально-методичного посібника «Обшук (юридико-психологічні аспекти організації та проведення), навчальних посібників: «Криміналістика (Теоретичні основи. Криміналістична техніка)», «Криміналістика (Криміналістична тактика)». Викладає курс навчальної дисципліни: «Криміналістика».
Петрик Олена Леонідівна, кандидат наук з державного управління, доцент, доцент кафедри.
У 2011 році закінчила Чернігівський інститут права, соціальних технологій і праці. У 2012 році закінчила Чернігівський державний технологічний університет за спеціальністю “Правознавство”. У 2016 році захистила дисертацію на тему: “Державне регулювання гарантій науково-педагогічних працівників та механізми їх реалізації” за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного регулювання.
Викладає курс навчальних дисциплін “Кримінальне право”, «Прокуратура в Україні», «Адвокатура в Україні».
Автор близько 50 наукових і навчально-методичних праць. Наукова діяльність пов’язана з розвитком наукових уявлень про реалізацію та удосконалення механізмів державного управління у сфері освіти та науки, налагодження ефективної співпраці таких інститутів суспільства як освіта, наука й бізнес, а також удосконалення державної політики молодіжної зайнятості.
Толкач Анжеліка Миколаївна, старший викладач кафедри.
У 1989 році закінчила Чернігівський педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченко, за спеціальністю «Історія та Радянське право» у 2000 році – Чернігівський юридичний коледж за спеціальністю «Правознавство». Викладає курс навчальних дисциплін: «Кримінологія», «Судова медицина та судова психіатрія».
Сфера наукових інтересів: кримінологія, профілактика злочинів, віктимологія. Автор більше 50 наукових і навчально-методичних праць.
Іваньков Ігор Володимирович, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри.
У 1982 р. закінчив Ленінградське Вище політичне училище імені 60-річчя ВЛКСМ МВС СРСР, у 1999 р. – Київський інститут внутрішніх справ, спеціальність: правознавство. З 1982 по 1992 рр. проходив службу у Внутрішніх військах МВС СРСР, з 1992 по 2007 рр. у правоохоронних органах України. З 1996 по 2019 рр. працював на викладацьких посадах в Чернігівській Академії Держаної пенітенціарної служби України. Полковник внутрішньої служби.У 2006 р.захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему: «Тюремні установи в Україні в системі карально-охоронного механізму держави (кінець ХІХ — середина ХХ ст.)», спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень. У 2015 р. отримав вчене звання доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права.
Викладає навчальні дисципліни: «Правові засади оперативно-розшукової діяльності», «Кримінально-виконавче право.
Є автором та співавтором понад 120 опублікованих наукових праць. Приймав участь у якості тренера-експерта у 6 міжнародних проектах. В межахпрофесійної діяльності досліджував стан пенітенціарної діяльності у США, Королівстві Швеція, Королівстві Норвегія, Республіці Казахстан.
Якуба Галина Олександрівна, старший викладач кафедри, Голова Ради адвокатів Чернігівської області (https://advokatrada.cn.ua)
- В 2005 році отримала диплом з відзнакою спеціаліста Московського державного відкритого університету за спеціальністю «Правознавство»
- З 2007 року здійснює адвокатську діяльність
- У 2011 році нагороджена почесною грамотою Союзу юристів України
- У 2014 році нагороджена подякою Чернігівської обласної державної адміністрації
- У 2016 році відзначена почесною грамотою Чернігівської обласної ради
- У 2016 році нагороджена відзнакою Національної асоціації адвокатів України
- У 2017 році нагороджена орденом «Видатний адвокат України»
Звенигородський Олександр Михайлович, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри
У 1984 р. закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут, спеціальність «Історія», кваліфікація вчителя історії та суспільствознавства.
У 1997 р. закінчив Національну академію внутрішніх справ України, спеціальність «Правознавство», кваліфікація спеціаліста-юриста.
У 2010 р. закінчив ад’юнктуру Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ МВС України.
У 2010 р. захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата юридичних наук. Спеціальність 12.00.08 – Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.
У 2022 р. присвоєно вчене звання доцента (кафедра кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології).
З 1992 по 2024 рр. працював на викладацьких посадах Пенітенціарної академії України. Полковник внутрішньої служби. Має державну нагороду – медаль «За бездоганну службу» III ступеня.
Коло наукових інтересів: вдосконалення кримінального законодавства України та його адаптації до права Європейського Союзу; теорія та практика кваліфікації кримінальних правопорушень.
Науковий керівник дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, що було успішно захищено. Член Громадської організації «Всеукраїнська асоціація кримінального права»
Має понад 60 наукових публікацій, є автором 3-х друкованих навчально-методичних посібників.