Викладацький склад кафедри кримінального права та правосуддя

Коломієць Наталія Володимирівна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри, професор кафедри.

У 2007 році закінчила Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого (нині — Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого») за спеціальністю «Правознавство». У 2012 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему: «Застосування кримінально-виконавчого законодавства до осіб, засуджених за злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів» за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. У 2015 році отримала вчене звання доцента.

У 2018 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук на тему: «Заохочення в кримінально-виконавчому праві: теоретичні засади та практика застосування» за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.

Є автором більше 150 наукових і навчально-методичних праць. Серед яких дві монографії: «Кримінально-виконавча характеристика наркозалежних осіб в умовах позбавлення волі», «Заохочення у кримінально-виконавчому: теоретико-прикладний аспект». Викладає курс навчальних дисциплін: «Кримінальне право»; «Кримінально-виконавче право»; «Проблеми виконання покарань за кримінальним законодавством України»; «Актуальні проблеми кваліфікації злочинів у службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг»;  «Проблеми застосування Європейського суду з прав людини у кримінальному судочинстві України».

Коло наукових інтересів: кримінально-виконавчі засади виконання й відбування покарань.

Остапенко Людмила Анатоліївна, кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри, директор Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій.

У 1986 році закінчила Чернігівський юридичний технікум. У 1994 році закінчила Українську державну юридичну академію (нині — Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого») за спеціальністю “Правознавство”.

Тема дисертації: «Кримінально-правова характеристика умисних вбивств при пом’якшуючих обставинах (статті 116, 117, 118 КК України)», 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально – виконавче право. Є автором більше 100 наукових і навчально-методичних праць.

Сенченко Надія Миколаївна, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри.

У 1989 р. закінчила Чернігівський юридичний технікум, у 1996 р. – Харківську юридичну академію ім. Я.Мудрого (нині — Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого») за спеціальністю “Правознавство” і отримала кваліфікацію юриста.

Автор понад 100 наукових і навчально-методичних праць. У 2013 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему „Кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру”.

Викладає курс навчальних дисциплін: «Кримінальне процесуальне право»;  «Проблеми теорії доказів у кримінальному провадженні».

Осипенко Іван Петрович, старший викладач кафедри.

У 1970 році закінчив Київський радіо-механічний технікум, у 1978 році – Київський політехнічний інститут, у 1978 році – Київську вищу школу МВС СРСР. Є автором більше 70 наукових і навчально-методичних праць, зокрема навчально-методичного посібника «Обшук і виїмка (тайники та способи їх виявлення)», співавтором навчально-методичного посібника «Обшук (юридико-психологічні аспекти організації та проведення), навчальних посібників: «Криміналістика (Теоретичні основи. Криміналістична техніка)», «Криміналістика (Криміналістична тактика)». Викладає курс навчальної дисципліни: «Криміналістика».

Петрик Олена Леонідівна, кандидат наук з державного управління, доцент, доцент кафедри.

У 2011 році закінчила Чернігівський інститут права, соціальних технологій і праці. У 2012 році закінчила Чернігівський державний технологічний університет за спеціальністю “Правознавство”. У 2016 році захистила дисертацію на тему: “Державне регулювання гарантій науково-педагогічних працівників та механізми їх реалізації” за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного регулювання.

Викладає курс навчальних дисциплін “Кримінальне право”, «Прокуратура в Україні», «Адвокатура в Україні».

Автор близько 50 наукових і навчально-методичних праць. Наукова діяльність пов’язана з розвитком наукових уявлень про реалізацію та удосконалення механізмів державного управління у сфері освіти та науки, налагодження ефективної співпраці таких інститутів суспільства як освіта, наука й бізнес, а також удосконалення державної політики молодіжної зайнятості.

Толкач Анжеліка Миколаївна, старший викладач кафедри.

У 1989 році закінчила Чернігівський педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченко, за спеціальністю «Історія та Радянське право» у 2000 році – Чернігівський юридичний коледж за спеціальністю «Правознавство».  Викладає курс навчальних  дисциплін: «Кримінологія», «Судова медицина та судова психіатрія».

Сфера наукових інтересів: кримінологія, профілактика злочинів, віктимологія. Автор більше 50 наукових і навчально-методичних праць.

Іваньков Ігор Володимирович, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри.

У 1982 р. закінчив Ленінградське Вище політичне училище імені 60-річчя ВЛКСМ МВС СРСР, у 1999 р. – Київський інститут внутрішніх справ, спеціальність: правознавство. З 1982 по 1992 рр. проходив службу у Внутрішніх військах МВС СРСР, з 1992 по 2007 рр. у правоохоронних органах України. З 1996 по 2019 рр. працював на викладацьких посадах в Чернігівській Академії Держаної пенітенціарної служби України. Полковник внутрішньої служби.У 2006 р.захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему: «Тюремні установи в Україні в системі карально-охоронного механізму держави (кінець ХІХ — середина ХХ ст.)», спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень. У 2015 р. отримав вчене звання доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права.

Викладає навчальні дисципліни: «Правові засади оперативно-розшукової діяльності», «Кримінально-виконавче право.

Є автором та співавтором понад 120 опублікованих наукових праць. Приймав участь у  якості тренера-експерта у 6 міжнародних проектах. В межахпрофесійної діяльності досліджував стан пенітенціарної діяльності у США, Королівстві Швеція, Королівстві Норвегія, Республіці Казахстан.

Якуба Галина Олександрівна, старший викладач кафедри, Голова Ради адвокатів Чернігівської області (https://advokatrada.cn.ua)

  • В 2005 році отримала диплом з відзнакою спеціаліста Московського державного відкритого університету за спеціальністю «Правознавство»
  • З 2007 року здійснює адвокатську діяльність
  • У 2011 році нагороджена почесною грамотою Союзу юристів України
  • У 2014 році нагороджена подякою Чернігівської обласної державної адміністрації
  • У 2016 році відзначена почесною грамотою Чернігівської обласної ради
  • У 2016 році нагороджена відзнакою Національної асоціації адвокатів України
  • У 2017 році нагороджена орденом «Видатний адвокат України»